Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (2007r.), specjalistą w dziedzinie pediatrii (2014r.) i genetyki klinicznej (2018r.). Od 2014r. pracuję w Poradni Genetycznej Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, aktualnie jako asystent naukowy. Jestem autorem/współautorem licznych publikacji medycznych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Prowadzę seminaria dla studentów kierunku lekarskiego Uczelni Łazarskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także wykłady na kursach specjalizacyjnych CMKP oraz staże z genetyki klinicznej dla lekarzy innych specjalizacji.
W maju 2022r. uzyskałam stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a w 2023r. europejski certyfikat z Genetyki Medycznej i Genomiki. W październiku 2024r. ukończyłam pierwszą edycję programu Polish Clinical Scholars Research Training (P-CSRT) opracowanego i realizowanego przez Harvard Medical School Postgraduate Medical Education.
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach organizowanych przez instytucje takie jak Harvard Medical School czy European Society of Human Genetics.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Stowarzyszenia Medical Research Club Poland.
Do Prof.-Medico zapraszam na konsultacje genetyczne, w szczególności z zakresu kardiogenetyki (pacjenci z kardiomiopatiami, genetycznie uwarunkowanymi zaburzeniami rytmu serca, wadami układu sercowo-naczyniowego, zespołem Marfana i zespołami podobnymi do zespołu Marfana). Przyjmuję pacjentów w każdym wieku.
Jak się przygotować do wizyty:
W genetyce klinicznej bardzo duże znaczenie ma wywiad rodzinny. Przed wizytą warto pozbierać informacje o występujących w rodzinie problemach zdrowotnych. Np. w przypadku kardiologicznych istotne jest czy w rodzinie wcześniej występowały poronienia/obumarcia ciąż, wady serca, zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatie, nagłe zatrzymania krążenia, nagłe zgony sercowe, czy zawały oraz w jakim wieku była osoba, u której wystąpiło zatrzymanie krążenia lub zawał.
Jeśli u pacjenta lub innego członka rodziny były wykonane wcześniej badania genetyczne, to wynik takiego badania należy przywieźć na wizytę.
Należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą problemów zdrowotnych będących przyczyną konsultacji genetycznej, a w przypadku dzieci także książeczkę zdrowia dziecka.